Nie siedź w domu

Sztuka w pięć dni

Tychy

Jeśli ktoś nie ma planów, kocha teatr lub chce zadebiutować jako reżyser, aktor, scenarzysta lub po prostu chce dowiedzieć o co chodzi z tym całym teatrem i co w tej trawie piszczy,  Teatr Mały w Tychach właśnie to umożliwia. W dniach miedzy 20 a 24 stycznia w teatrze przy ulicy kard. A. Hlonda w Tychach będą odbywały się warsztaty interdyscyplinarne w trakcie których uczestnicy będą mieli nie lada gratkę a mianowicie  stworzenie własnego spektaklu
w niecałe pięć dni. W trakcie zajęć uczestnicy poznają różne dziedziny sztuki teatralnej, które będą mieszać, składać, by potem jako aktorzy, reżyserzy czy scenarzyści przekuć w prawdziwie magiczne przedstawienia, które w ostatni dzień warsztatów przeniosą nie tylko ich, ale również widzów na widowni w inny świat, pełen magii i baśni.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat, zwłaszcza tych którzy lubią współpracować z innymi, tworzyć, a ich wyobraźnia nie zna granic. Zajęcia będą odbywać się w dwóch lokalizacjach - pierwsza jest Teatr Mały, drugim jest Pasaż Kultury Andromeda. Zapisać można się pisząc maila na adres: joanna.piwowar@teatrmaly.tychy.pl lub pod numerami telefonów (32) 227-36-16, 667-772-112. Koszt warsztatów to 50 złotych ale trzeba się spieszyć ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy