Nie siedź w domu

Tajniki cyrku w Orzeszu

Orzesze

Wesoły cyrk Pana Pedro zaprasza na niezwykłe zajęcia, w ramach których każde dziecko może z siedziska widza przy arenie na chwile przenieść się na sam jej środek i poznać tajniki i sztuczki cyrkowych artystów, a nawet na chwile stać się jednym z nich. Zajęcia będą odbywać się w dniach 20-24 stycznia, miedzy godziną 9.00 a 14.00.
W tym czasie dzieci będą znajdować się pod opieką cyrkowych artystów i będą mogły uczyć się akrobacji, przeróżnych sztuczek, a także wejść do świata cyrku od tak zwanej kuchni. Zajęcia odbywać się będą w sali widowiskowej MOK, przy ul. Fabrycznej 1. Koszt całej pięciodniowej zabawy to 320 złotych - w tej cenie można liczyć na trzy posiłki, ubezpieczenie dziecka oraz troskliwą opiekę instruktorów. Zapisy i szczegóły pod numerem telefonu: 32 / 22 13 508 oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu. Uwaga! Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie karty zgłoszeniowej
(z danymi dziecka, informacjami na temat alergii itp.) oraz uiszczenie wpłaty.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy