W numerze

Wydanie
Numer 2/2019

Tę drużynę trzeba wzmocnić

GKS Tychy już w tym tygodniu ma pochwalić się pierwszymi transferami. Problem z Damianem Nieśmiałowskim, wielkie wyzwanie Edgara Bernhardta.

ilustracja

Bardzo możliwe, że w tym tygodniu kibice GKS-u doczekają się pierwszego tej zimy wzmocnienia kadry pierwszoligowego zespołu. Do Tychów ma zostać wypożyczony Artur Siemaszko. To 22-letni napastnik. Ruch ten byłby odpowiedzią na najbardziej palącą potrzebę transferową, czyli sprowadzenie snajpera, który weźmie na siebie ciężar zdobywania bramek.
– Wiemy, na jakie pozycje są nam potrzebni zawodnicy. Najważniejsza dla nas jest „dziewiątka” – potwierdza Krzysztof Bizacki, doradca zarządu spółki Tyski Sport ds. sportowych.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  9 stycznia 2019 r.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Poparcie dla aspiracji Ślązaków

Z Łukaszem Kohutem, liderem partii Wiosna na nasze województwo rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Optyka bez demonów

 Witelo – naukowiec nr 2. średniowiecza był Ślązakiem

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Niedoceniany długouch

Królik europejski pojawił się na Półwyspie Iberyjskim około pół miliona lat temu. Stamtąd, dzięki Fenicjanom rozprzestrzenił się po całej Europie i w rezultacie od trzech tysięcy lat gości na naszych stołach jako tradycyjne mięso - najczęściej podawane podczas świąt. Dość kontrowersyjne, bo przez wieki królik przeszedł w naszych oczach niemałą metamorfozę – od zwierzyny łownej, która zapewniała pożywny posiłek i futro pomagające przetrwać mroźne zimy, przez uciążliwego szkodnika aż po...domowego pupila.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Psia kość czyli o psach sprzed wieku

Mówi się że pies jest największym przyjacielem człowieka. Szczęśliwy czworonóg obdarzy swojego pana miłością bezwarunkowo. Na pewno każdy słyszał kiedyś w swoim życiu historie o psie, który czekał na swojego pana na jego grobie. Pies jest przyjacielem, przewodnikiem, opiekunem,’ obrońcą; jest tym wszystkim dla człowieka, w zależności czego potrzebuje. Mówi się, że pies upodabnia się do swojego ludzkiego towarzysza, ale warto pomyśleć, jak my zmieniliśmy psa, tylko po to by sprostał naszym - czasem dziwnym - wymaganiom.

więcej

Partnerzy