Sondaż publiczny

Czy uważasz, że przedstawiciele państwa polskiego powinni przeprosić Ślązaków za wydarzenia zwane Tragedią Górnośląską?

W numerze

Wydanie
Numer 2/2019

Zbuntowani myśliwi

Ostateczne rozwiązanie kwestii dziczej już w styczniu

ilustracja

Do końca stycznia każdy, kto wybierze się na niedzielny spacer w okolice naszych lasów i łąk, musi liczyć się z kanonadą. Za sprawą ministra rolnictwa, który zarządził, by do końca lutego zastrzelić około 200 000 dzików. Ze szczególnym uwzględnieniem ciężarnych samic. To 2/3 polskiej populacji! Ponieważ na terenie Echa żyje około 1000 dzików, nietrudno wyliczyć, że okoliczni myśliwi dostali polecenie zastrzelenia około 600-700 dzików.

I teraz smutna wiadomość dla tych, którzy uważają, że myśliwi to krwiożercze bestie, którzy nic, tylko marzą, by zabić wszystko, co żyje. U wielu myśliwych pomysł strzelania do ciężarnych loch wywołuje niesmak, u niektórych – oburzenie. Nie mają nic przeciw ograniczaniu populacji dzika, ale takie strzelanie uważają za sprzeczne z etyką łowiecką.
"Szukają durniów, którzy dokonają rzezi na ciężarnych i prowadzących o tej porze roku lochach. Myślę, że mamy okazję żeby zaprzeczyć temu, jak postrzegani jesteśmy w społeczeństwie, zwłaszcza wśród ekologów, że nie jesteśmy mordercami niewinnych zwierzątek. Na pewno nie wezmę udziału w tej farsie" - to jeden z wielu podobnych komentarzy z forum serwisu łowiecki.pl.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  9 stycznia 2019 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pomówmy o Zaniemówieniu

z Justyną Wydrą, autorką powieści Zaniemówienie rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

KOD-ziarze 1830

123 lata bez Polski na mapie to kłamstwo. Była, ale zniszczyli ją… polscy bohaterowie

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Kapusta – głowa pusta

Niby pusta, a jednak to właśnie kapusta była autorem błyskotliwej i... no nie da się ukryć - lekko katastroficznej puenty w wierszu Brzechwy „Na straganie”. Bez niej trudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia, a znam takich, którzy kiszą ją praktycznie na okrągło, przez cały rok. No i sprawa podstawowa, gdyby jej nie było, to skąd brałyby się dzieci? Bez kapusty ani rusz!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Mikołowskie żniwo dopalaczy

Internauci masowo domagają się legalizacji marihuany

więcej

Partnerzy