Sondaż publiczny

Sylwestrową Noc lubisz spędzać:

W numerze

Wydanie
Numer 41/2018

Wróbel oszukała radnych

Barwy kampanii

ilustracja

Burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel w ramach kampanii złamała obowiązujące prawo. Na początku lata radni, zniesmaczeni „samorządową”  gazetą BIL  (Biuletyn Informacji Lędzińskiej),zajmującej się wyłącznie promocją pani burmistrz i krytykowaniem każdego, kto ma odmienne zdanie – posuwając się przy tym  do podawania nieprawd – podjęli uchwałę, że gazeta może się ukazywać tylko wtedy, gdy zawarte w niej treści zatwierdzi Rada Programowa złożona z kilku radnych i –gwarantującego profesjonalizm, rzetelność i obiektywizm –jednego zawodowego  dziennikarza.
W tym momencie BIL przestał się  ukazywać. Uznano, że rzetelna gazeta pani burmistrz nie interesuje. A jednak  w minioną sobotę pojawiła się  na mieście, o czym członkowie Rady Programowej dowiedzieli się, gdy roznosiciele wetknęli im gazetkę
w furtki.

Więcej w papierowym lub e-wydaniu „Echa” z  10 października 2018 r.

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Miśka, Ślązaczka i Twoja twarz brzmi znajomo

Bieruńska Michalina Sosna po tyskim „Kruczku”, podbija warszawskie sceny

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Bożek – przegrał ze Stephensonem

Dla wynalazcy liczy się miejsce, gdzie pracuje

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Dajmy brukselce szansę!

Z brukselką jest trochę jak ze szpinakiem, czy wątróbką – większość z nas ma związane z nimi złe wspomnienia z czasów dzieciństwa. Czemu tak się stało? Po pierwsze do niektórych smaków trzeba zwyczajnie dojrzeć, ale myślę, że najważniejszy jest jednak sposób przyrządzenia. Z tego miejsca chciałabym pozdrowić wszystkie przemiłe panie przedszkolanki, które z pełnym przekonaniem usiłowały wciskać mi i moim kolegom gorzką, rozgotowaną brukselkę... Tak być nie musi! A skoro właśnie ruszył sezon na najciekawszą i zarazem najrzadziej przyrządzaną kapustkę, to mamy okazję dać jej szansę i docenić jej walory!

 

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Święty czy podciep czyli kim jest Mikołaj

Wyobrażacie sobie, że w rocznicę urodzin papieża-Polaka ktoś – twierdząc, że to ku jego pamięci – będzie chodził ubrany w strój klauna i przedstawiał się, jako Jan Paweł II? Najdalej za dwie godziny ktoś poleci  na prokuraturę, donieść o obrazie uczuć religijnych. I w zasadzie można zrozumieć, że taka sytuacja kogoś, kto czci Jana Pawła II, bądź co bądź świętego, może obrażać. Podobnie jak ktoś, kto wciągnie na siebie skórę niedźwiedzia – i nie będzie twierdził, że jest teraz miśkiem, tylko, powiedzmy, św. Krzysztofem, patronem Tychów. To chyba też obraza uczuć religijnych, też na prokuraturę trzeba lecieć.

więcej

Partnerzy