Aktualności

Projekt 1200 łaziszczan

Łaziska Górne

To już kolejna akcja która ma wesprzeć leczenie małego Jasia Suchonia. Projekt o nazwie Projekt 1200 łaziszczan dla Jasia ma za zadanie znalezienie 1200 osób, które by się zobligowały do comiesięcznej wpłaty dwudziestu złotych na rzecz Jasia. Patrząc z perspektywy jednej osoby jest to niewielka kwota, ale jeśli takich wpłat będzie 1200 wtedy wszyscy wspólnie możemy zapewnić Jasiowi jedno opakowanie leku, którego koszt wynosi 24 tysiące złotych, na które rodziny dziecka po prostu nie stać.
Aby dołączyć do tej szczytnej akcji trzeba najpierw wypełnić deklarację, która jest dostępna na stronie internetowej http://fundacjastonoga.pl/1200laziszczan, w siedzibie Fundacji Stonoga przy ul. Pszczyńskiej 25 w Mikołowie oraz w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych (ul. św. Jana Pawła II 2, sekretariat – pokój nr 12). Deklarację można też pobrać bezpośrednio ze strony MDK.
Uczestnik projektu zobowiązuje się do wpłaty kwoty określonej w deklaracji na konto Fundacji Stonoga: 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166 z dopiskiem: Jan Suchoń, Jeżeli ilość środków pieniężnych wpływających na konto fundacji w ramach akcji Projekt 1200 Łaziszczan będzie wystarczająca na pokrycie faktury za lek, fundacja zobowiązuje się do jego zakupu. Akcja już się zaczęła i zbiera chętnych by pomóc Jasiowi przez najbliższy rok.
Wypełnioną deklarację można dostarczyć do fundacji osobiście lub za pośrednictwem poczty, zostawić w MDK w Łaziskach Górnych lub przesłać skan na adres: fundacja@fundacjastonoga.pl. Do akcji można przystąpić w każdym momencie,
a deklaracja zaczyna obowiązywać z dniem jej podpisania.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy