Aktualności

Na mikołowskim lodzie

Mikołów

Akcja „Poznaj pierwsze kroki na lodzie oraz nauka gry w hokeja na lodzie" w Mikołowie trwa przez dwa miesiące od 2 stycznia do 1 marca, a celem będzie spędzanie wolnego czasu nie przed ekranem telefonu, komputera czy telewizora, lecz właśnie w aktywny sposób, zwłaszcza teraz, gdy wszystkie dzieci w czasie ferii mają sporo wolnego czasu. Zajęcia prowadzą doświadczeni i w pełni zaangażowani w to co robią instruktorzy, którzy pomagają dzieciakom zgłębić tajniki jazdy na łyżwach, jak również rozegrać pierwszy mecz hokejowy. Zajęcia odbywają się na terenie sztucznego lodowiska Ośrodka Rekreacyjnego „Planty” w Mikołowie ul. Konstytucji 3 Maja 38.
Zajęcia w okresie ferii odbywać się będą od poniedziałku do piątku, o godzinie 10.00 a dodatkowo w środy i piątki godzinę wcześniej nauka gry w hokeja. Po feriach zajęcia przenoszą się na sobotę i niedzielę: hokej – 9.00, pierwsze kroki na lodzie – o godz. 10.00 a ponadto poniedziałki, środki, piątki o godz. 16.30.   Projekt został  dofinansowany przez Ministerstwo Sportu.
A 25 stycznia na sztuczne lodowisko OR „Planty” zaprasza mikołowski MOSiR  - tego dnia odbędzie się tam wspólna zabawa przy muzyce która puści ze swej konsolety DJ. Zabawy przy dźwiękach muzyki potrwa od 19. 30 do 21.30. Bilet wstępu na ten lodowy bal jest zgodny z cennikiem obiektu. Pokręćmy się razem na lodowej tafli!

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uczeń z depresją

Rozmowa z Elizą Cieślikowską, psychologiem ze szpitala Megrez

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zbyt bogaci na niepodległość

Rok temu jesienią poświęciliśmy wielki tekst odradzaniu się państwa polskiego w 1918 roku. W końcu to setna rocznica niepodległej. Jednak u nas mało kto wtedy o Polsce myślał. Tutaj wtedy najważniejszym tematem było, czy uda się stworzyć państwo śląskie. A grudzień był akurat tym miesiącem, gdy w tej sprawie działo się najwięcej.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Cynamon!

Pamiętam prześmieszną rozmowę między moim ojcem a jego łódzkim przyjacielem. Ojciec zawsze przekonywał go, że oryginalna mowa śląska, a nie jej kabaretowe podróbki, bardziej podobna jest do języka czeskiego niż polskiego. Tamten kiedyś wracając z Czech, zagadnął: jeśli tak, to powiedz, jak po czesku będzie cynamon. Ojciec: skurzica? Adriana zamurowało: rzeczywiście, skurice… Mnie nie, bo w domu mojej babci i ojca zawsze mówiono skurzica. Nie bez sensu, bo to przecież skóra drzewa. Idą święta, więc czas na skurzicę!

więcej

Reportaż

ilustracja

Kup sobie swoją kurtkę

Co jakiś czas każdy z nas staje przed faktem kiedy szafa się nie domyka a nowo nabytych ubrań nie ma już gdzie chować. Z tym problemem mierzą się głównie panie. Wtedy też przychodzi czas na wietrzenie szaf i sortowanie, w czym jeszcze zamierzamy chodzić, a w czym już raczej nie. I chociaż jej zawartości nadaje się jeszcze do noszenia, moda tak szybko się zmienia, że większość z ubrań albo wyszła z mody, albo już przestała się nam podobać. Dochodzimy do wniosku że trzeba się ich pozbyć i zrobić trochę miejsca na nowe rzeczy.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Planowany przy jeziorze

Kanał Wisła-Odra to inwestycja jeszcze bardziej mityczna, niż budowa nowej nitki drogi S-1, mającej od Mysłowic, przez Ustroń prowadzić na Słowację. Budowa planowanej od dobrych dwudziestu lat S-1 może się znów przesunąć, gdyż podobno zastrzeżenia zgłasza (w okolicach Bierunia i Oświęcimia) UNESCO. Natomiast Kanał Śląski Odra-Wisła, o którym mówi się od lat ponad pięćdziesięciu ma planowaną nową trasę, która tym razem ma prowadzić tuż przy Jeziorze Paprocańskim.

więcej

Partnerzy