Sondaż publiczny

Czy miałbyś coś przeciwko lokalizacji spalarni śmieci w twojej okolicy?

Aktualności

Pies odnalazł zaginionego będzinianina

Będzin

6 października w niedzielę, o koło godziny 22.00 dyżurny tyskiej policji odebrał zawiadomienie o zaginięciu 49- letniego będzinianina. Policjanci szybko wybrali się na teren miasta i rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Najpierw sprawdzono miejsca, w których zaginiony bywał lub mógł się znajdować, ale niestety nie znaleziono 49- latka. Z odsieczą z tyskiej komendy na miejsce poszukiwań przybył asp. szt. Marcin Dziedzic wraz z psem tropiącym o imieniu Leksus. Wkład i pomoc funkcjonariusza Marcina Dziedzica i Leksusa okazały się nieoceniona, pies szybko podjął zapach z ubrania zaginionego, a potem poszło już błyskawicznie gdyż Leksusowi znalezienie 49- latka zajęło dosłownie kilka minut. Widać imię psu nadano bezbłędnie, gdyż jak sportowy samochód szybko przemierza autostrady, tak pies tropiciel błyskawicznie znalazł zaginionego. Będzinianin znajdował się w przydrożnym rowie i był już mocno przemarznięty, do czego przyczyniły się niskie temperatury. Policjanci w czasie oczekiwania na karetkę udzielili niezbędnej pierwszej pomocy, a przybyli ratownicy odtransportowali go do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uśmiech ładuje nasze akumulatory

Rozmowa z Katarzyną Polok- Marcol, Prezesem Fundacji Bajtel- Mysłowice Pomagają

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Trójwieś nad Przemszą

Przyjęło się mówić, że granica pomiędzy Śląskiem a Małopolską była najtrwalszą granicą państwową środkowej Europy, która niezmieniona przetrwała niemal 500 lat, najpierw pomiędzy koroną czeską a Polską, potem między Austrią a Polską, następnie miedzy Prusami a Polską a na koniec między Prusami (Niemcami), a Rosją. To prawda, ale niezupełnie – bo nie dotyczy trzech wsi. Które przez długi czas… nie należały do żadnego państwa.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Romanesco - dzieło sztuki na talerzu

Są rzeczy obok których nie da się przejść obojętnie. Niedawno odkryłam jedną z nich w warzywniaku i na fali zachwytu od razu postanowiłam się nią podzielić. Dzieło sztuki na talerzu, kulinarne cudo, kolejny dowód na istnienie boskiej proporcji - a to wszystko w jednej, zielonej główce… kalafiora! Brzmi jak zwiastun kinowy nowego filmu science fiction, a mowa o warzywie, które coraz częściej zaczyna się pojawiać na naszych sklepowych półkach. Wszystkim tym, którzy jeszcze nie znają tego fascynującego, zielonego objawienia - pragnę go dzisiaj przedstawić. Drodzy Państwo - kalafior romanesco!

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Młodzi na zakręcie śmierci

Gdy widzimy na ulicy kilkoro uczniów, to możemy być niemal pewni, że jeden z nich ma za sobą samookalecznie, lub nawet próbę samobójczą. Statystyki nie kłamią, polska młodzież, nie nauczona rodzić sobie ze stresem, często postanawia zlikwidować go w właśnie tak drastyczny sposób.

więcej

Partnerzy