Aktualności

Puste półki w tyskim Tesco

Tychy

ilustracja

Chociaż zamknięcie hipermarketu Tesco w Tychach zapowiedziano dopiero na październik, to półki już świecą pustkami, a na parkingu pod sklepem można zobaczyć samochody nie tylko rodzimych mieszkańców, ale również tych z Mikołowa czy Sosnowca. I na parkingu i w samym sklepie tłumy. Wszystko przez obniżki i promocje, które od ponad tygodnia królują na sklepowych półkach. Wiele towarów sprzedawanych jest po 50% dotychczasowej ceny, ludzie idą do kas w wózkami wyładowanymi jak na święta, chociaż wybierać jest coraz mniej w czym. Opustoszały zwłaszcza półki  z markowymi alkoholami, ze słodyczami, z napojami, z chemią gospodarczą. Podobnie jest zresztą w znacznie mniejszym Tesco w Mysłowicach, choć tam przecenionych towarów jakby mniej.
Już w tym roku decyzją dyrekcji sieci handlowej Tesco ma się zamknąć osiem hipermarketów na terenie naszego kraju, miedzy innymi ten w Tychach przy Towarowej. Wszystko przez nierentowność placówek, które przeznaczono do zamknięcia. Zamknięcie sklepów może oznaczać, że zwolnionych zostanie wiele osób, ale władze firmy zastrzegają, że nie wszyscy pracownicy stracą stanowiska - cześć będzie mogła pójść do innych sklepów i wykonywać w nim taką samą lub inną pracę.
 Nie jest to nowa sytuacja bo brytyjski gigant wycofuje się z kraju już od czterech lat i w tym czasie co roku dyrekcja zamykała średnio osiem punktów w kraju.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

W opozycji jest dziwnie

z Michałem Gramatyką, radnym wojewódzkim rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Krótki to był zryw

W Mysłowicach zawisły bilbordy, że to właśnie tutaj, na kopalni Mysłowice, wybuchło I Powstanie Śląskie. Słowa te powtarzają władze wojewódzkie i państwowe, powtarza prasa, zamiast zwyczajnie sięgnąć do opracowań naukowych, które tezie o wybuchu powstania w Mysłowicach przeczą. Hasło do walki wydano tam dopiero, gdy powstanie w Tychach i wsiach wokół nich już dogorywało. Jeśli wskazać na rzeczywiste miejsce wybuchu powstania, to właśnie trzeba pokazać na Tychy, Paprocany, Czułów, Bojszowy, Wolę i inne miejscowości wschodniej części ówczesnego powiatu pszczyńskiego.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Niezastąpione tomaty

Kto nie docenił dojrzałych pomidorów przez ostatnie miesiące, ten nie przeżył lata w pełni. Każdy ma swoją słabość, w moim przypadku są to właśnie one - pachnące, dorodne i soczyste tomaty. Nie ma chyba człowieka, który z pomidorami nie ma zupełnie nic wspólnego - ci, którzy nie przepadają za surową wersją, z przyjemnością korzystają z dobrodziejstwa ich przetworów - pizza, spaghetti, czy Krwawa Mary to te najbardziej oczywiste, ale nie zapominajmy, że bez pomidorów nie byłoby prawdziwego leczo, fasolki po bretońsku, czy nawet gołąbków. Intrygujące są te nasze tomaty - warto wiedzieć o nich nieco więcej. Najważniejsze, że mimo końca lata jeszcze nie jest na nie za późno. Zdążymy najeść się nimi na zapas. Zachęcam!

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Imielin przegrywa z kopalnią

O konflikcie miedzy miastem Imielin a kopalnią Piast-Ziemowit pisaliśmy już kilkukrotnie. Polska Grupa Górnicza, której kopalnia jest częścią, zamierza wydobywać złoże Imielin-Północ. Dla miasteczka oznacza to degradację i szkody górnicze, bo teren może obniżyć się o 6 metrów. W przekonaniu mieszkańców zagrożony jest też zbiornik wody pitnej Dziećkowice, dostarczający jej do ¼ aglomeracji katowickiej. Mieszkańcy Imielina zapowiadają na 14 września pikietę.

więcej

Partnerzy