Aktualności

Kradzież i utopiona zdobycz

 Pszczyna

Po nocnej zabawie w pszczyńskiej dyskotece grupka imprezowiczów, wracających do domów, zauważyła na ławce śpiącego mężczyznę. Widok już trochę opatrzony i nie powinien dziwić. Co innego jednak zwróciło uwagę młodych balowiczów, a mianowicie kosztowny telefon komórkowy który spoczywał na brzuchu śpiącego ławkowicza. Pokusa zabrania drogiego telefonu okazała się bardzo silna dla będącego w grupce 27- letniego mieszkańca Pszczyny, który telefon postanowił zabrać śpiącemu. Podjął niemal udaną próbę kradzieży huawei’a - uścisk mężczyzny był na tyle słaby, że młodemu złodziejowi udało się wyciągnąć łup, ale w tym momencie mężczyzna obudził się i zaczął  szarpać ze złodziejem. Młody imprezowicz, by polubownie zakończyć awanturę zaproponował wymianę, której warunkiem było, że jeśli mężczyzna zakupi grupce flaszkę, to on natychmiast odda telefon. Jednak okradziony mężczyzna nie miał przy sobie gotówki, ale zaoferował że może zapłacić za flaszkę kartą bankomatową, które znajdowała się w futerale telefonu. Gdy chwilowy posiadacz smartfona usłyszał tą kwestię, zdenerwował się, czego dał wyraz wyrzucając telefon wraz ze znajdującą się tam kartą do pobliskiej rzeki. Rozżalony pokrzywdzony udał się bez telefonu i karty na policje gdzie zgłosił zdarzenie które miało miejsce w nocy. Po kilkudniowym śledztwie policjantów wydziału kryminalnego 27- latek usłyszał zarzuty.•

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

W opozycji jest dziwnie

z Michałem Gramatyką, radnym wojewódzkim rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Krótki to był zryw

W Mysłowicach zawisły bilbordy, że to właśnie tutaj, na kopalni Mysłowice, wybuchło I Powstanie Śląskie. Słowa te powtarzają władze wojewódzkie i państwowe, powtarza prasa, zamiast zwyczajnie sięgnąć do opracowań naukowych, które tezie o wybuchu powstania w Mysłowicach przeczą. Hasło do walki wydano tam dopiero, gdy powstanie w Tychach i wsiach wokół nich już dogorywało. Jeśli wskazać na rzeczywiste miejsce wybuchu powstania, to właśnie trzeba pokazać na Tychy, Paprocany, Czułów, Bojszowy, Wolę i inne miejscowości wschodniej części ówczesnego powiatu pszczyńskiego.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Niezastąpione tomaty

Kto nie docenił dojrzałych pomidorów przez ostatnie miesiące, ten nie przeżył lata w pełni. Każdy ma swoją słabość, w moim przypadku są to właśnie one - pachnące, dorodne i soczyste tomaty. Nie ma chyba człowieka, który z pomidorami nie ma zupełnie nic wspólnego - ci, którzy nie przepadają za surową wersją, z przyjemnością korzystają z dobrodziejstwa ich przetworów - pizza, spaghetti, czy Krwawa Mary to te najbardziej oczywiste, ale nie zapominajmy, że bez pomidorów nie byłoby prawdziwego leczo, fasolki po bretońsku, czy nawet gołąbków. Intrygujące są te nasze tomaty - warto wiedzieć o nich nieco więcej. Najważniejsze, że mimo końca lata jeszcze nie jest na nie za późno. Zdążymy najeść się nimi na zapas. Zachęcam!

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Imielin przegrywa z kopalnią

O konflikcie miedzy miastem Imielin a kopalnią Piast-Ziemowit pisaliśmy już kilkukrotnie. Polska Grupa Górnicza, której kopalnia jest częścią, zamierza wydobywać złoże Imielin-Północ. Dla miasteczka oznacza to degradację i szkody górnicze, bo teren może obniżyć się o 6 metrów. W przekonaniu mieszkańców zagrożony jest też zbiornik wody pitnej Dziećkowice, dostarczający jej do ¼ aglomeracji katowickiej. Mieszkańcy Imielina zapowiadają na 14 września pikietę.

więcej

Partnerzy