Sondaż publiczny

Kiedy przestałeś wierzyć w świętego Mikołaja?

Aktualności

Pedofil-ekshibicjonista

Tychy

29 maja około 13.00 na placu zabaw parku „Pod Żyrafą” w Tychach pedofil-ekshibicjonista masturbował się na oczach dwóch dziewczynek, 8 i 9-letniej. W języku policyjno-prokuratorskim brzmi to: „prezentowanie z odległości czynności seksualnej, w celu swojego zaspokojenia seksualnego”

Obie dziewczynki opowiedziały natychmiast o zdarzeniu będącej tam kobiecie, która natychmiast zawiadomiła policję. Nim jednak ta się zjawiła pedofil-ekshibicjonista zdążył się ewakuować. Policjanci zawieźli dziewczynki do domu, a gdy ochłonęły, złożyły zeznania przed sądem, wraz z policyjnymi ekspertami stworzyły też portret pamięciowy, a nawet dwa, każda dziewczynka swój. Nieco się od siebie różnią, ale trudno się dziwić, a dzięki dwóm portretom można będzie łatwiej ująć zboczeńca.

Według obu dziewczynek ma on ok. 175-177cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, w wieku około 30 lat, o okrągłej twarzy, ma proste, średniej szerokości blond brwi, oczy średnio rozwarte, bródkę kulistą. Jedna dziewczynka twierdzi, że był bez zarostu, druga że oprócz kilkudniowego ma też na policzkach blizny po trądziku.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny na prezentowanych portretach pamięciowych, są proszone o kontakt osobisty, listowny lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Tychach Al. Bielska 46, bezpośrednio Wydziałem Kryminalnym KMP w Tychach na numer (32) 325-62-80, 112 bądź na dres e-mail: kryminalny@tychy.ka.policja.gov.pl.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Uśmiech ładuje nasze akumulatory

Rozmowa z Katarzyną Polok- Marcol, Prezesem Fundacji Bajtel- Mysłowice Pomagają

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Zapomniani, bo Żydzi

Nauczono nas uważać, że jest tylko siedmiu polskich laureatów Nagrody Nobla: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Maria Skłodowska-Curie , Lech Wałęsa, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk. Polacy zapomnieli o dodatkowych dziesięciu swoich noblistach! Dlaczego? Bo byli polskimi Żydami! Czyż to nie antysemityzm? Zwłaszcza, że na stronach Komitetu Nobla o każdym z nich przy kraju pochodzenia przeczytamy: Polska.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Zupa rybna - powrót w wielkim stylu

Do pewnych smaków się dojrzewa, wiem to na pewno. Chociaż im dłużej próbuję nowości, tym częściej łapię się na tym, że po komentarzu: „No co ty, nie lubisz koziego sera? Może nie jadłaś dobrego?”, zaczynam myśleć, że „do pewnych smaków się dojrzewa” to najmądrzejsze i najtrafniejsze co można powiedzieć w takiej sytuacji, zakładając, że mamy ambicję powiedzieć cokolwiek. Tak było z wieloma smakami, o jednym przekonałam się stosunkowo niedawno.

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Smog – bo nie umiemy palić

Zadymiły kominy. Wraz z jesiennymi chłodami nad dzielnicami domów jednorodzinnych uniosły się dymy, pojawił się charakterystyczny zapach spalanego węgla. Mniej w nowych zamożnych dzielnicach willowych, bo tam palenie węglem należy do rzadkości – bardziej w dzielnicach starego budownictwa jednorodzinnego, jak tyskie Urbanowice czy Cielmice oraz okoliczne Wyry, Kobiór, Bojszowy, Lędziny. Wszędzie tam palenie węglem jest wciąż powszechnym standardem. I musimy się liczyć, że do marca, może kwietnia, normy pyłu zawieszonego i niektórych szkodliwych związków będą przekroczone wielokrotnie. A śląskie miasta będą w czołówce najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

więcej

Partnerzy