Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Co myślisz o księdzu, który zrzucił sutannę

Aktualności

Kolejny raz dilerów zdradziła nerwowość

Mysłowice

W tamtym tygodniu po części dzięki szczęściu, ale też spostrzegawczości i intuicji mysłowickich policjantów, duża ilość narkotyków nie trafi na ulicę. Podczas jednej z rutynowych kontroli policjanci zatrzymali samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli się podejrzanie zachowywać. Powód tej nerwowości był policjantom nieznany, dopóki funkcjonariusze nie znaleźli w samochodzie woreczka z podejrzanym białym proszkiem.

Bez badania nie można było stwierdzić, co jest w woreczku ale po ich przeprowadzeniu okazało się że biały proszek to amfetaminę, z której ilości można było zrobić prawie pół tysiąca działek. 27- letni posiadacz narkotyków został osadzony w areszcie, a zebrany materiał pozwolił na przedstawianie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Po postawieniu zarzutów przez prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. To nie wszystko bo czeka go jeszcze rozprawa sądowa, na której sąd może orzec nawet 10 lata pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Szybkie te szparagi

Szybko się pojawiają i szybko znikają, ekspresowo gotują. Sezon trwa w najlepsze, mamy jeszcze szansę – do czerwca, to korzystajmy! Szparagi to jedna z odsłon wiosny, bo poza tą porą roku trudno je dostać, a wiadomo jak to ze szparagami bywa – nic nie zastąpi młodych i pachnących pędów! Mamy szczęście, bo w Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej upraw tych niezwykłych warzyw, szczególnie w południowo – zachodniej części kraju. Nie można nie skorzystać. Drodzy Państwo – ostatni dzwonek na szparagi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Niebezpieczne rośliny

Przy okazji Dnia Dziecka warto ostrzec rodziców, że ich pociechy – te starsze – mogą zechcieć sięgnąć po jakieś psychoaktywne używki. I wcale nie uchroni przed tym brak kieszonkowego na dopalacze czy „marychę”, brak znajomości z dilerem. Młodzież, doskonale poruszająca się w internecie, bez problemu znajdzie rosnące wokół nas rośliny narkotyczne. Bo nie myślcie, że takie żyją tylko w dalekich krajach. Nasze lasy, łąki, jeziora a nawet ogrody, są ich pełne. I coraz więcej dzieci o tym wie. Warto więc, by wiedzieli też rodzice i dziadkowie.

więcej

Partnerzy