Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Co myślisz o księdzu, który zrzucił sutannę

Aktualności

Tropił węża samochodem

Tychy

7 maja na ulicy Bielskiej w Tychach mogło być naprawdę niebezpiecznie gdyby nie odpowiedzialne zachowanie kierujących.

Koło godziny 18 innych użytkowników drogi zaniepokoiło dziwne zachowanie kierującego samochodem marki Volkswagen, który poruszał się zygzakiem, dosłownie odbijał się od krawężników, wskutek czego doszło do uszkodzenia opon w pojeździe. Kierujący poruszający się po tej samej drodze nie chcieli czekać aż dojdzie do tragedii i postanowili działać. Kierowcy samochodów toyota, renault i mercedes zablokowali przejazd 40- latkowi. Definitywnie zakończył rajd pijanego kierowca toyoty, który wyciągnął 40-letniemu mężczyźnie kluczyki ze stacyjki.

Pozbawiony możliwości dalszej jazdy mężczyzna szybko stał się agresywny, na miejsce został wezwany patrol policji oraz straż miejska. Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, iż mężczyzna jest pijany – ma we krwi 2 promile alkoholu. W samochodzie oprócz pijanego rajdowca znajdowała się pasażerka, która poinformowała funkcjonariuszy że 40- latek choruje na cukrzyce, w związku z czym zostali wezwani ratownicy medyczni, który wykluczyli zagrożenie życia bądź zdrowia kierującego volkswagena. Kierujący już stracił prawo jazdy i czeka na wyrok sądu. Ze swoim samochodem też się pożegnał na dłuższy czas, ponieważ został on zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Dziwi mnie jedynie fakt dlaczego pasażerka nie zareagowała na niebezpieczną jazdę 40- latka i czemu w ogóle wsiadła z nim do samochodu?

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Szybkie te szparagi

Szybko się pojawiają i szybko znikają, ekspresowo gotują. Sezon trwa w najlepsze, mamy jeszcze szansę – do czerwca, to korzystajmy! Szparagi to jedna z odsłon wiosny, bo poza tą porą roku trudno je dostać, a wiadomo jak to ze szparagami bywa – nic nie zastąpi młodych i pachnących pędów! Mamy szczęście, bo w Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej upraw tych niezwykłych warzyw, szczególnie w południowo – zachodniej części kraju. Nie można nie skorzystać. Drodzy Państwo – ostatni dzwonek na szparagi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Niebezpieczne rośliny

Przy okazji Dnia Dziecka warto ostrzec rodziców, że ich pociechy – te starsze – mogą zechcieć sięgnąć po jakieś psychoaktywne używki. I wcale nie uchroni przed tym brak kieszonkowego na dopalacze czy „marychę”, brak znajomości z dilerem. Młodzież, doskonale poruszająca się w internecie, bez problemu znajdzie rosnące wokół nas rośliny narkotyczne. Bo nie myślcie, że takie żyją tylko w dalekich krajach. Nasze lasy, łąki, jeziora a nawet ogrody, są ich pełne. I coraz więcej dzieci o tym wie. Warto więc, by wiedzieli też rodzice i dziadkowie.

więcej

Partnerzy