Sondaż publiczny

Czy wierzysz, że wpadka polityków PiS-u z materiałami wyborczymi opatrzonymi numerami listy przed ich losowaniem?

Aktualności

Rozlana farba i duże utrudnienia w ruchu na DK1

Tychy

10 maja w piątek doszło do wypadku na DK1 w Tychach na pasie w kierunku Katowic. Około godziny 18 samochód ciężarowy z niewyjaśnionych przyczyn dachował i zablokował drogę. Po zdarzeniu na miejscu od razu pojawiły się służby ratownicze - straż pożarna, policja i pogotowie. Ale zanim przyjechały wezwane służby, pomogli świadkowie na których oczach doszło do zdarzenia drogowego, właśnie ci świadkowie wybijając szybę tira wydostali kierowcę.

Kierowca trafił pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych i został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł kompleksowe badanie. Dachowanie tira spowodowane szereg niedogodności dla kierujących samochodami i zarządcy drogi. Na czas udrożnienia DK1 policja wyznaczyła objazd ulicami miasta. W wyniku uderzenia tira ze zbiornika wylała się przewożona przez ciężarówkę farba, dodatkowo zostało uszkodzona latarnia uliczna i bariera energochłonna. Po wstępnych oględzinach miejsca zdarzenia zapadła decyzja, która nie ucieszyła kierowców poruszających się pasami w przeciwnym kierunku czyli w stronę Bielska bo zamknięto również te pasy ruchy.

Do akcji usuwania wraku ciężarówki zaangażowano specjalistyczny dźwig, który miał za zadanie podnieść tira z naczepą i postawić go na kołach, tak aby była możliwość odholowania zestawu. Zakończenie prac i tym samych udrożnienie trasy w obu kierunkach było możliwe dopiero w sobotę około godziny 8. Jeszcze we worek, gdy oddawaliśmy gazetę do druku, w kierunku Katowic było ograniczenie prędkości do 40 km/h, z powodu możliwości wejścia w poślizg i uszkodzenia barier energochłonnych.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Wierzę w ten Teatr

Rozmowa ze Sławkiem Żukowskim, reżyserem, aktorem, rysownikiem, malarzem, a nawet muzykiem!

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Wio koniku

Przełom XIX i XX wieku to czas, kiedy rozwój cywilizacji bardzo przyspieszył. Mówimy  o nim w kontekście elektryczności, hut, samochodów, samolotów, chirurgii nawet. Tymczasem dla naszych górnośląskich przodków najważniejsze były być może zmiany, które zachodziły w transporcie… konnym. Ponieważ jednak najlepiej znam temat z okolic Mysłowic, będę operował przede wszystkim tutejszymi przykładami.

 

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Śląska oberiba!

Alka, Delikates Biała, Gabi czy Wiedeńska Biała - coś wam to mówi? No tak. A może po prostu…oberiba? Pewnie części nie trzeba już bardziej tłumaczyć. Tak proszę Państwa - dzisiaj biorę na warsztat kalarepę.

więcej

Reportaż

ilustracja

Góra śmieci czy też wyspa skarbów?

Ostatnio był u nas wywóz tak zwanych śmieci wielkogabarytowych, ludzie powystawiali stare kanapy, sprzęt AGD, zabawki dziecięce którymi już się ich pociechy się nie bawią albo sprzęty z których już wyrosły. Wynoszenie zaczęło się już w weekend. I gdy siedziałam na schodach paląc papierosa jechała bagażówka - i ni z tego ni z owego zatrzymała się na ulicy; mężczyzna siedzący przedtem na miejscu pasażera wysiadł z auta i zabrał sprzed jednego z domów stojący wśród innych śmieci mały, różowy, dziecięcy rowerek, po czym zaniósł go do samochodu. Najwyraźniej dla niektórych śmieci, a dla innych skarby.

więcej

Naszym tropem

ilustracja

W Kamionce nie chcą szerokiej drogi

Plan zagospodarowania przestrzennego, który burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula pokazał mieszkańcom dzielnicy Kamionka – bardzo się im nie spodobał. Mało powiedziane, na spotkaniu 25 lipca było bardzo gorąco. Padały pod adresem burmistrza i planu gorące słowa. Najwięcej kontrowersji wzbudza szeroka ulica, prowadząca przez środek dzielnicy. Mieszkańcy nie wiedzą, czemu ma ona służyć, ale obawiają się, że stanie się drogą praktycznie tranzytową, a ich spokojna, cicha, wiejska w zasadzie dzielnica zmieni się nie do poznania.

więcej

Partnerzy