Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Co myślisz o księdzu, który zrzucił sutannę

Aktualności

Rozlana farba i duże utrudnienia w ruchu na DK1

Tychy

10 maja w piątek doszło do wypadku na DK1 w Tychach na pasie w kierunku Katowic. Około godziny 18 samochód ciężarowy z niewyjaśnionych przyczyn dachował i zablokował drogę. Po zdarzeniu na miejscu od razu pojawiły się służby ratownicze - straż pożarna, policja i pogotowie. Ale zanim przyjechały wezwane służby, pomogli świadkowie na których oczach doszło do zdarzenia drogowego, właśnie ci świadkowie wybijając szybę tira wydostali kierowcę.

Kierowca trafił pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych i został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł kompleksowe badanie. Dachowanie tira spowodowane szereg niedogodności dla kierujących samochodami i zarządcy drogi. Na czas udrożnienia DK1 policja wyznaczyła objazd ulicami miasta. W wyniku uderzenia tira ze zbiornika wylała się przewożona przez ciężarówkę farba, dodatkowo zostało uszkodzona latarnia uliczna i bariera energochłonna. Po wstępnych oględzinach miejsca zdarzenia zapadła decyzja, która nie ucieszyła kierowców poruszających się pasami w przeciwnym kierunku czyli w stronę Bielska bo zamknięto również te pasy ruchy.

Do akcji usuwania wraku ciężarówki zaangażowano specjalistyczny dźwig, który miał za zadanie podnieść tira z naczepą i postawić go na kołach, tak aby była możliwość odholowania zestawu. Zakończenie prac i tym samych udrożnienie trasy w obu kierunkach było możliwe dopiero w sobotę około godziny 8. Jeszcze we worek, gdy oddawaliśmy gazetę do druku, w kierunku Katowic było ograniczenie prędkości do 40 km/h, z powodu możliwości wejścia w poślizg i uszkodzenia barier energochłonnych.

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Szybkie te szparagi

Szybko się pojawiają i szybko znikają, ekspresowo gotują. Sezon trwa w najlepsze, mamy jeszcze szansę – do czerwca, to korzystajmy! Szparagi to jedna z odsłon wiosny, bo poza tą porą roku trudno je dostać, a wiadomo jak to ze szparagami bywa – nic nie zastąpi młodych i pachnących pędów! Mamy szczęście, bo w Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej upraw tych niezwykłych warzyw, szczególnie w południowo – zachodniej części kraju. Nie można nie skorzystać. Drodzy Państwo – ostatni dzwonek na szparagi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Niebezpieczne rośliny

Przy okazji Dnia Dziecka warto ostrzec rodziców, że ich pociechy – te starsze – mogą zechcieć sięgnąć po jakieś psychoaktywne używki. I wcale nie uchroni przed tym brak kieszonkowego na dopalacze czy „marychę”, brak znajomości z dilerem. Młodzież, doskonale poruszająca się w internecie, bez problemu znajdzie rosnące wokół nas rośliny narkotyczne. Bo nie myślcie, że takie żyją tylko w dalekich krajach. Nasze lasy, łąki, jeziora a nawet ogrody, są ich pełne. I coraz więcej dzieci o tym wie. Warto więc, by wiedzieli też rodzice i dziadkowie.

więcej

Partnerzy