Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Co myślisz o księdzu, który zrzucił sutannę

Aktualności

Straciła oszczędności życia – „na synową”

Tychy

Do 81-letniej seniorki z Tychów zadzwonił telefon, w którym odezwała się kobieta, podająca się za jej synową i poprosiła o pieniądze na spłatę długu u swojej koleżanki, która wybiera się na pogrzeb i pilnie potrzebuje gotówki. Rzekoma synowa obiecywała zwrot gotówki i nalegała by o rozmowie tej starsza pani nikomu nie wspominała, tłumacząc to chęcią zrobienia niespodzianki jej synowi. Po uzgodnieniu pożyczki przez panie, staruszka została poinstruowana w jaki sposób ma dojść do przekazania pieniędzy. Do 81-latki przyszedł mężczyzna, który miał odebrać pieniądze. Po kilku dniach i po rozmowie z prawdziwą synową staruszka zorientowała się że została oszukana, fakt ten zgłosiła na policje. Niestety oszustw takich jest coraz bardziej wiec trzeba być czujnym zwłaszcza gdy dzwoni krewny który chce od nas pożyczyć pieniądze. Jeśli jeszcze ma przyjść po nie osoba nieznana, to czerwona lampka powinna się już palić mocno. Jak to mówią ufaj, ale sprawdzaj. Chociaż pojawiają się coraz to nowe metody oszustwa „na wnuczka”, to zawsze bazują one na łatwowierności i emocjach związanych w telefonem. Bo tak naprawdę, gdy nie weryfikuje się informacji, to można stracić swoje pieniądze. Tak było i w tym przypadku. A syn starszej pani naprawdę miał bardzo niemiłą niespodziankę. 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Szybkie te szparagi

Szybko się pojawiają i szybko znikają, ekspresowo gotują. Sezon trwa w najlepsze, mamy jeszcze szansę – do czerwca, to korzystajmy! Szparagi to jedna z odsłon wiosny, bo poza tą porą roku trudno je dostać, a wiadomo jak to ze szparagami bywa – nic nie zastąpi młodych i pachnących pędów! Mamy szczęście, bo w Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej upraw tych niezwykłych warzyw, szczególnie w południowo – zachodniej części kraju. Nie można nie skorzystać. Drodzy Państwo – ostatni dzwonek na szparagi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Niebezpieczne rośliny

Przy okazji Dnia Dziecka warto ostrzec rodziców, że ich pociechy – te starsze – mogą zechcieć sięgnąć po jakieś psychoaktywne używki. I wcale nie uchroni przed tym brak kieszonkowego na dopalacze czy „marychę”, brak znajomości z dilerem. Młodzież, doskonale poruszająca się w internecie, bez problemu znajdzie rosnące wokół nas rośliny narkotyczne. Bo nie myślcie, że takie żyją tylko w dalekich krajach. Nasze lasy, łąki, jeziora a nawet ogrody, są ich pełne. I coraz więcej dzieci o tym wie. Warto więc, by wiedzieli też rodzice i dziadkowie.

więcej

Partnerzy