Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Co myślisz o księdzu, który zrzucił sutannę

Aktualności

Im pomóżmy. Warto!

Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży

ilustracja

Akcje charytatywne zalewają nas na każdym kroku. Trudno pomagać każdemu, ale dzieciom z zameczku w Rudołtowicach (obok Goczałkowic-Zdroju) warto. Bo są kompletnie bezradne, ciężko chore, czasem opuszczone przez rodzinę.
A teraz „na już” potrzebują specjalistyczną wannę (wraz z podnośnikiem) do kąpieli osób z porażeniem czterokończynowym. Dla niemal pięćdziesięciu dzieci miejsce to stało się ich  jedynym prawdziwym domem. Ich rodzice nie mogą, lub czasem nie chcą, się nimi prawidłowo opiekować. Tu mają profesjonalną opiekę, rehabilitację i pomoc medyczną, bo to wysokospecjalistyczny ośrodek, prowadzący kompleksową opiekę w systemie dziennym i całodobowym głębokimi upośledzeniami. Niewidomymi, głuchymi,  obarczonymi ciężkimi wadami rozwojowymi bądź genetycznymi. I jest to jedyne takie miejsce w południowej Polsce.
Na stałe mieszka tu niespełna 30 dzieci. Niektóre z nich kąpać trzeba po kilka razy dziennie, a będąca na posiadaniu placówki wanna nie jest przystosowana dla niepełnosprawnych.
  - Pragniemy z całego serca zakupić specjalistyczną wannę i podnośnik, który znacznie ułatwiłby czynności pielęgnacyjne dzieciaczków – wyjaśniają organizatorzy zbiórki  - Chcąc zapewnić Dzieciom najwyższy komfort jaki możemy kąpiemy je dwa razy dziennie. Przede wszystkim taka wanna zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa i ułatwi codzienną higienę .
Wspomóc dzieci z Rudułtowic można wpłacając na konto:
ING BSK 04 1050 1315 1000 0001 0143 5113
Polski Związek Niewidomych
Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne
dla Dzieci i Młodzieży
43-229 Rudołtowice, ul.Zawadzkiego 128

 

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Szybkie te szparagi

Szybko się pojawiają i szybko znikają, ekspresowo gotują. Sezon trwa w najlepsze, mamy jeszcze szansę – do czerwca, to korzystajmy! Szparagi to jedna z odsłon wiosny, bo poza tą porą roku trudno je dostać, a wiadomo jak to ze szparagami bywa – nic nie zastąpi młodych i pachnących pędów! Mamy szczęście, bo w Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej upraw tych niezwykłych warzyw, szczególnie w południowo – zachodniej części kraju. Nie można nie skorzystać. Drodzy Państwo – ostatni dzwonek na szparagi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Niebezpieczne rośliny

Przy okazji Dnia Dziecka warto ostrzec rodziców, że ich pociechy – te starsze – mogą zechcieć sięgnąć po jakieś psychoaktywne używki. I wcale nie uchroni przed tym brak kieszonkowego na dopalacze czy „marychę”, brak znajomości z dilerem. Młodzież, doskonale poruszająca się w internecie, bez problemu znajdzie rosnące wokół nas rośliny narkotyczne. Bo nie myślcie, że takie żyją tylko w dalekich krajach. Nasze lasy, łąki, jeziora a nawet ogrody, są ich pełne. I coraz więcej dzieci o tym wie. Warto więc, by wiedzieli też rodzice i dziadkowie.

więcej

Partnerzy