Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Co myślisz o księdzu, który zrzucił sutannę

Aktualności

Wybudowali, ale nie odebrali

Wola

Hala zapaśników na Woli mimo, że ma zaledwie pół roku, została zamknięta. Bo użytkowano ją bez pozwolenia, ale był rok wyborczy, więc kto by się tam martwił takimi drobiazgami, jak pozwolenie na użytkowanie, kiedy wójt musi się pochwalić kolejną inwestycją. Wstęgę z wielką pompą przecięto latem.
Obiekt będący dużą przybudówką ośrodka zdrowia w Woli kosztował 1 mln zł (w tym prawie połowa dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki). Ale trenowali tylko do lutego. Nowy wójt gminy Miedźna, Jan Słoninka 18 lutego wprowadził „całkowity zakaz użytkowania Hali sportowej dla zapaśników w Woli. Zakaz użytkowania ww. obiektu obowiązywał będzie do czasu spełnienia obowiązku wynikającego z art. 56 ustawy Prawo budowlane tj. uzyskania pozwolenia na użytkowanie, które wymaga pozytywnego uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej, co dotychczas nie zostało spełnione”. O taką decyzję wnioskowali strażacy, po przeprowadzeniu kontroli obiektu.  
- Stwierdziliśmy niezgodności w wykonaniu obiektu z projektem budowlanym oraz niezgodności przedstawionego projektu budowlanego z przepisami techniczno-budowlanymi oraz przeciwpożarowymi – informuje st. kpt. Mateusz Caputa, oficer prasowy KP PSP w Pszczynie.
Dopiero po usunięciu wskazanych przez strażaków nieprawidłowości inwestor będzie mógł złożyć do Inspektora Nadzoru Budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie.  
Do tego czasu zapaśnicy GKS-u Piast Wola trenować będą w Tychach. Wójt Jan Słoninka mówi, że ma nadzieję nieprawidłowości usunąć jak najszybciej, by zapaśnicy z Woli wrócili do swojej sali.  

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Szybkie te szparagi

Szybko się pojawiają i szybko znikają, ekspresowo gotują. Sezon trwa w najlepsze, mamy jeszcze szansę – do czerwca, to korzystajmy! Szparagi to jedna z odsłon wiosny, bo poza tą porą roku trudno je dostać, a wiadomo jak to ze szparagami bywa – nic nie zastąpi młodych i pachnących pędów! Mamy szczęście, bo w Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej upraw tych niezwykłych warzyw, szczególnie w południowo – zachodniej części kraju. Nie można nie skorzystać. Drodzy Państwo – ostatni dzwonek na szparagi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Niebezpieczne rośliny

Przy okazji Dnia Dziecka warto ostrzec rodziców, że ich pociechy – te starsze – mogą zechcieć sięgnąć po jakieś psychoaktywne używki. I wcale nie uchroni przed tym brak kieszonkowego na dopalacze czy „marychę”, brak znajomości z dilerem. Młodzież, doskonale poruszająca się w internecie, bez problemu znajdzie rosnące wokół nas rośliny narkotyczne. Bo nie myślcie, że takie żyją tylko w dalekich krajach. Nasze lasy, łąki, jeziora a nawet ogrody, są ich pełne. I coraz więcej dzieci o tym wie. Warto więc, by wiedzieli też rodzice i dziadkowie.

więcej

Partnerzy