Aktualności

Pierwszy trening piłkarzy GKS Tychy w Nowym Roku

GKS Tychy

Piłkarze GKS Tychy wracają do treningów. W środę podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po raz pierwszy spotkają się w Nowym Roku. Dzień rozpoczną od badań krwi, następnie o 10:30 czekają ich pierwsze zajęcia na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim. Na czwartek sztab szkoleniowy przygotował dla nich specjalny radar, który sprawdzi jak biegają i oddychają. Dokonany zostanie również pomiar pojemności płuc i sprawdzona zostanie tkanka tłuszczowa.

- Mamy dokładnie rozpisany plan na okres przygotowawczy, ale weryfikacja obciążeń i ilość jednostek będzie podporządkowana właśnie tym badaniom. W pierwszy etapie skupimy się przede wszystkim na motoryce. Zależy nam na wydolności, sile, szybkości i wszystkim obciążeniom, które występują podczas meczu. W pierwszych tygodniach będziemy trenować na własnych obiektach, a następnie czeka nas obóz w Spale. Miałem okazję odwiedzić ten obiekt i zawodnicy na pewno powinni być zadowoleni - mówi Tomasz Wolak, asystent trenera GKS Tychy.

W pierwszych tygodniach okresu przygotowawczego na piłkarzy czekają zajęcia na siłowni  i  boisku . W treningach z pierwszą drużyną wezmą udział wyróżniający się zawodnicy z  drużyny rezerw, grup młodzieżowych  i  kilku testowanych.

Zaktualizowany został również plan sparingów. Najbliższy mecz kontrolny podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrają 23 stycznia . Rywalem „Trójkolorowych” będzie inny przedstawiciel Fortuna 1 Ligi,  Odra Opole.

23 stycznia, godz. 12:00 - Odra Opole (Fortuna 1 Liga), w Opolu (Centrum Sportu)
26 stycznia - Podbeskidzie Bielsko-Biała (Fortuna 1 Liga)
30 stycznia, godz. 12:00 - Puszcza Niepołomice (Fortuna 1 Liga), w Krakowie (boczne boisko Garbarni)/
1 lutego - MFK Karviná (Czechy, Ekstraklasa), w Karvinie
6 lutego, godz. 12:00 - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (Fortuna 1 Liga), w Niecieczy
9 lutego - Ruch Chorzów (II liga)
13 lutego - Widzew Łódź (II liga)
16 lutego - PGE GKS Bełchatów (II liga), w Spale
20 lutego - sparing (przeciwnik w trakcie ustalania)
23 lutego, godz. 12:30 - Korona Kielce (Lotto Ekstraklasa), w Kielcach

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Poparcie dla aspiracji Ślązaków

Z Łukaszem Kohutem, liderem partii Wiosna na nasze województwo rozmawia Dariusz Dyrda

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Optyka bez demonów

 Witelo – naukowiec nr 2. średniowiecza był Ślązakiem

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Niedoceniany długouch

Królik europejski pojawił się na Półwyspie Iberyjskim około pół miliona lat temu. Stamtąd, dzięki Fenicjanom rozprzestrzenił się po całej Europie i w rezultacie od trzech tysięcy lat gości na naszych stołach jako tradycyjne mięso - najczęściej podawane podczas świąt. Dość kontrowersyjne, bo przez wieki królik przeszedł w naszych oczach niemałą metamorfozę – od zwierzyny łownej, która zapewniała pożywny posiłek i futro pomagające przetrwać mroźne zimy, przez uciążliwego szkodnika aż po...domowego pupila.

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Psia kość czyli o psach sprzed wieku

Mówi się że pies jest największym przyjacielem człowieka. Szczęśliwy czworonóg obdarzy swojego pana miłością bezwarunkowo. Na pewno każdy słyszał kiedyś w swoim życiu historie o psie, który czekał na swojego pana na jego grobie. Pies jest przyjacielem, przewodnikiem, opiekunem,’ obrońcą; jest tym wszystkim dla człowieka, w zależności czego potrzebuje. Mówi się, że pies upodabnia się do swojego ludzkiego towarzysza, ale warto pomyśleć, jak my zmieniliśmy psa, tylko po to by sprostał naszym - czasem dziwnym - wymaganiom.

więcej

Partnerzy