Nie siedź w domu

Sondaż publiczny

Co myślisz o księdzu, który zrzucił sutannę

Aktualności

Pierwszy trening piłkarzy GKS Tychy w Nowym Roku

GKS Tychy

Piłkarze GKS Tychy wracają do treningów. W środę podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po raz pierwszy spotkają się w Nowym Roku. Dzień rozpoczną od badań krwi, następnie o 10:30 czekają ich pierwsze zajęcia na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim. Na czwartek sztab szkoleniowy przygotował dla nich specjalny radar, który sprawdzi jak biegają i oddychają. Dokonany zostanie również pomiar pojemności płuc i sprawdzona zostanie tkanka tłuszczowa.

- Mamy dokładnie rozpisany plan na okres przygotowawczy, ale weryfikacja obciążeń i ilość jednostek będzie podporządkowana właśnie tym badaniom. W pierwszy etapie skupimy się przede wszystkim na motoryce. Zależy nam na wydolności, sile, szybkości i wszystkim obciążeniom, które występują podczas meczu. W pierwszych tygodniach będziemy trenować na własnych obiektach, a następnie czeka nas obóz w Spale. Miałem okazję odwiedzić ten obiekt i zawodnicy na pewno powinni być zadowoleni - mówi Tomasz Wolak, asystent trenera GKS Tychy.

W pierwszych tygodniach okresu przygotowawczego na piłkarzy czekają zajęcia na siłowni  i  boisku . W treningach z pierwszą drużyną wezmą udział wyróżniający się zawodnicy z  drużyny rezerw, grup młodzieżowych  i  kilku testowanych.

Zaktualizowany został również plan sparingów. Najbliższy mecz kontrolny podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozegrają 23 stycznia . Rywalem „Trójkolorowych” będzie inny przedstawiciel Fortuna 1 Ligi,  Odra Opole.

23 stycznia, godz. 12:00 - Odra Opole (Fortuna 1 Liga), w Opolu (Centrum Sportu)
26 stycznia - Podbeskidzie Bielsko-Biała (Fortuna 1 Liga)
30 stycznia, godz. 12:00 - Puszcza Niepołomice (Fortuna 1 Liga), w Krakowie (boczne boisko Garbarni)/
1 lutego - MFK Karviná (Czechy, Ekstraklasa), w Karvinie
6 lutego, godz. 12:00 - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (Fortuna 1 Liga), w Niecieczy
9 lutego - Ruch Chorzów (II liga)
13 lutego - Widzew Łódź (II liga)
16 lutego - PGE GKS Bełchatów (II liga), w Spale
20 lutego - sparing (przeciwnik w trakcie ustalania)
23 lutego, godz. 12:30 - Korona Kielce (Lotto Ekstraklasa), w Kielcach

Dodaj swój komentarz

Wywiad

ilustracja

Pojazd uprzywilejowany to mit

Rozmowa ze starszym brygadierem Piotrem Szojdą, komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

więcej

Stare fotografie

ilustracja

Mąż wyrusza na wojnę

Maria Piekorz (1879-1951), szanowana akuszerka bojszowska z pierwszym mężem Grelą, który jako marynarz poległ na I wojnie światowej.

więcej

Echo historii

ilustracja

Konstytucja nie dumy lecz wstydu

Druga na świecie, wyprzedzająca swoją epokę, pionierska, postępowa – za kilka dni znów uraczą nas opowieściami o Konstytucji 3 Maja. I wszystko to będzie prawdą. Tylko… uchwalenie tej konstytucji było jedną z największych głupot, jakie w swojej historii zrobili Polacy.

więcej

W naszej kuchni

ilustracja

Szybkie te szparagi

Szybko się pojawiają i szybko znikają, ekspresowo gotują. Sezon trwa w najlepsze, mamy jeszcze szansę – do czerwca, to korzystajmy! Szparagi to jedna z odsłon wiosny, bo poza tą porą roku trudno je dostać, a wiadomo jak to ze szparagami bywa – nic nie zastąpi młodych i pachnących pędów! Mamy szczęście, bo w Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej upraw tych niezwykłych warzyw, szczególnie w południowo – zachodniej części kraju. Nie można nie skorzystać. Drodzy Państwo – ostatni dzwonek na szparagi!

więcej

Reportaż

ilustracja

Do Ziemi Świętej z orkiestrą symfoniczną z Bergisch Gladbach

Izrael • Projekt „Razem” niemieckich i izraelskich muzyków

więcej

Naszym tropem

ilustracja

Niebezpieczne rośliny

Przy okazji Dnia Dziecka warto ostrzec rodziców, że ich pociechy – te starsze – mogą zechcieć sięgnąć po jakieś psychoaktywne używki. I wcale nie uchroni przed tym brak kieszonkowego na dopalacze czy „marychę”, brak znajomości z dilerem. Młodzież, doskonale poruszająca się w internecie, bez problemu znajdzie rosnące wokół nas rośliny narkotyczne. Bo nie myślcie, że takie żyją tylko w dalekich krajach. Nasze lasy, łąki, jeziora a nawet ogrody, są ich pełne. I coraz więcej dzieci o tym wie. Warto więc, by wiedzieli też rodzice i dziadkowie.

więcej

Partnerzy